Tvangsauktion: Villa på Smedebakken 7A og 7B i Them

dato

Skulle du være på udkig efter en ny bolig, eller bare at gøre en god bolighandel, så har du nu mulighed for at byde på denne villa, som snarest kommer på tvangsauktion i Them.

Villaen er 185 m2 stor og ligger på en 1.013 m2 stor grund. Villaen har en offentlig ejendomsværdi på 1,2 mio. kroner.

Ønsker du at byde, så afholdes tvangsauktionen den 1. marts i Fogedretten i Viborg. Auktionen kan dog blive aflyst inden, hvis ejeren når at indgå en aftale med panthaverne i boligen, eller at boligen bliver solgt i almindelig fri handel.

2. auktion afholdes
Det er 2. auktion der afholdes på ejendommen, hvilket typisk skyldes at buddet enten ikke var højt nok på den første auktion, eller man vurderede, at man kunne opnå en højere pris på en efterfølgende auktion. På den første auktion var det højeste bud på 200.000 kroner. Der kan ikke begæres mere end to auktioner på en ejendom.

Boligen blev annonceret i Statstidende den 13. februar. Du kan finde alle oplysninger og hente materiale om ejendommen her.

Bemærk, at der gælder helt særlige regler, når man byder på en tvangsauktion, f.eks skal man udover prisen på boligen også betale en del af købesummen til tvangsauktionen. Du kan se en vejledning her

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk
Handyhand

Få billig hjælp fra private i Them

Beskriv din opgave og modtag gratis bud fra lokale med Handyhand.

Seneste udførte opgaver

  • Installation af vaskemaskine 250 kr.
  • Defekt låge på vaskemaskine 990 kr.
  • Samle 10 Ikea metod korpuser 1.600 kr.
  • Help to fit curtains 205 kr.
  • Opsætning af Vogel vægbeslag til 65” TV 850 kr.
  • Maling af gangareal + trappeopgang 3.000 kr.

Opret en opgave