Vi følger boligmarkedet i og omkring Them og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler
VORES Them følger boligmarkedet i og omkring Them. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:
Kastanievej 15, Salten solgt for 3.380.000 kr.
Boligen overtages af Nadia Juul Algreen og Casper Juul Algreen den 02. marts. Køberen har betalt 3.380.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 20.736 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.350.000 og boligen er derfor handlet til 150% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 7 værelser på i alt 163 kvm. og er opført i 1951. Grunden er på 3.915 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af RealMæglerne Silkeborg, Winther & Mikkelsen
Toftegårdsparken 64 solgt for 3.100.000 kr.
Boligen overtages af Nadia Juul Algreen og Casper Juul Algreen den 09. april. Køberen har betalt 3.100.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 18.563 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.200.000 og boligen er derfor handlet til 158% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 167 kvm. og er opført i 1981. Grunden er på 1.077 kvm.
Boligen er solgt af RCNbolig Silkeborg
Rugvænget 8 solgt for 2.295.000 kr.
Boligen overtages af Malthe Toft Østergaard og Lise Toft Østergaard den 15. april. Køberen har betalt 2.295.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 12.750 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.450.000 og boligen er derfor handlet til 58% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 4 værelser på i alt 180 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 800 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af home Silkeborg
Mølleløkken 6 solgt for 1.750.000 kr.
Boligen overtages af Allan Poulsen og Michael Jost van Ingen den 19. april. Køberen har betalt 1.750.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 10.000 pr kvm.
Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 1.550.000 og boligen er derfor handlet til 13% over den offentlige ejendomsvurdering.
Boligen er en villa med 5 værelser på i alt 175 kvm. og er opført i 1972. Grunden er på 843 kvm.
Se fotos af boligen her: skråfoto
Boligen er solgt af EDC Poul Erik Bech, Silkeborg